Günümüzde, ülkemizde ve yurtdışında obezite hastalığı birçok kişi için ciddi bir sorun haline gelmiş durumda. Fazla kilolardan dolayı ortaya çıkan bu hastalığı ortadan kaldırmak için ise birçok bağımsız firma araştırmalar yapıyor ve obezite ile nasıl mücadele edileceği hakkında halkı bilinçlendirmeye çalışıyor. Eğer siz de fazla kilolarınızdan şikayet ediyor ve onlardan nasıl kurtulacağınızı tam olarak bilmiyorsanız, size bu konuda yardımcı olabiliriz. Kiloları yakmak için öncelikle düzenli olarak spor yapmak gerektiği konusunda herkes hemfikir. Yapılan sporların yanında ise vücutta daha önceden birikmiş olan ödemleri atmak için çeşitli besinler kullanmak oldukça mantıklı bir tercih olacaktır. Özellikle de bitkisel kaynaklı olarak üretilmiş olan Royal Tea çok daha etkili bir yağ yakımı için en büyük destekçiniz olabilir.

Royal Tea  tamamen doğal yöntemler sayesinde ve bitkisel olarak elde edildiği için diğer ürünler gibi yan etki göstermiyor ve yağları yakmak için vücuda destek oluyor. Bitkilerin doğası gereği insanlara sunmuş olduğu şifalar uzun zamandan beri tıp dünyasının en önemli araştırmaları içinde yer almaktadır. Bu araştırmalar doğrultusunda ise bitkisel kaynaklardan yeterli oranlarda karıştırılarak Royal Tea ortaya çıkıyor. Royal Tea özellikle vücutta biriken ödemi atmak isteyenler ve yağ yakıp forma girmek isteyenler  için hızlı bir çözüm yolu olarak dikkat çekiyor.
Sadece bitkisel maddelerin belirli oranlarda karışması sonucunda ortaya çıkmasına rağmen nasıl oluyor da Royal Tea vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak için destek oluyor? Aslında Royal Tea direkt olarak yağlara saldırmak yerine dolaylı yollardan geçerek forma girmenize yardımcı oluyor. Her insanda değişiklik gösteren ve “metabolizma” adında biyolojik bir döngü var. Metabolizma hızı yüksek olan kişiler genellikle çok daha hareketlerli olur ve buna bağlı olarak aşırı derecede kilo alması çok daha zordur. Royal Tea da birinci hedef olarak metabolizmayı seçer ve onu hızlandırmak için etki göstermeye başlar. Yapılan araştırmalara kısaca bakacak olursak düzenli olarak kahvaltı öncesi Royal Tea içmek  bir ay içerisinde ciddi derecede forma girmenize destek olacaktır.

Özellikle kalp ve damar hastalığı olan kişilerde gebe annelerde ,hipertansiyon hastalarında metabolizma hızının ani şekilde artıp azalması çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Bu tarz olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmamak için içimi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Royal Tea  kullanarak ve bununla beraber düzenli bir şekilde spor yaparak birkaç hafta içinde hiç olmadığı kadar hızlı yağ yakabilmek mümkün.. Siz de son zamanlarda birçok kişinin tercih ettiği Royal Tea den faydalanmak istiyorsanız internet sitemiz  üzerinden %100 güvenli satın alma işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz..

İÇİNDEKİLER

MATE

Mate yapraklarından hazırlanan mate çayının, yeşil çaydan bile daha fazla antioksidan içerdiği konusu gittikçe hem tıbbi açıdan hem de beslenme açısından daha çok konuşuluyor. Diyetisyenler ve beslenme uzmanları da mate ile ilgili önerilerde bulunmaya başladılar ve gittikçe daha çok tüketilmeye de başlandı. Şimdi sayacağımız matenin faydaları sizleri de çok şaşırtacak.

Güney Amerika’ya özgü küçük bir ağaç olan “Yerba Mate”nin yapraklarından elde edilen, uyarıcı etkisiyle özellikle yağ yakımı ve yorgunluğa karşı kullanılan mate çayı yeşil ve siyah çaya alternatif olarak gösterilmektedir.
Brezilya, Arjantin ve Paraguay başta olmak üzere tüm Güney Amerika kıtasında tüketilen mate yaprakları uyarıcı etkisi dışında içerdiği 24 vitamin, 15 amino asit ve antioksidanlarla vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılmaktadır.

Mate çayı , içerdiği yüksek orandaki vitamin ve mineraller sayesinde, sağlığa pek çok faydası bulunan mate bitkisinin yapraklarından yapılmaktadır. Mate bitkisi Brezilya ve Paraguay’da yetişir. Ülkemizde maalesef yetişmemektedir. Kalp ve damar konusu hastalıklarına karşı koruyucu özelliğinin yanısıra kötü kolesterolü düşürmeye de yarayan mate çayı, aynı zamanda yağ yakımınada yardımcı. Kısaca yeni trend artık mate bitkisi.
Matenin faydaları arasında, içinde bulunan yüksek oranda kafein ile uyarıcı bir özellik de gösterir. Potasyum, magnezyum ve manganezden de zengin olan mate çayı, kötü kolesterolün düşmesine, iştahı azaltarak yağ yakmaya da faydalı. Romatizmaya ve kalp damar hastalıklarına karşı da koruyucu bir etkisi var. Doğal hücre yenileyici özelliği olan mate , cildi tazeleyici ve canlandırıcı özelliklere de sahip.

Mate Çayı Kötü Kolesterol Düşmanı

Mate çayı aynı zamanda kalp damar hastalıklarını önlüyor ve hipertansiyonu düşürüyor. Mate yaprağının içinde A, C, E, B1, B2, B3 ve B5 vitaminleri ile klorofil, kalsiyum, manganez, demir, selenyum, potasyum, magnezyum, fosfor ve protein yapı taşı olan 15 farklı aminoasit türü barındırıyor. Yeşil çaydan daha kuvvetli antioksidan içeriğine sahip mate bitkisi ve bu bitkiden yapılan mate çayı, bu sayede romatizmaya, kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucu oluyor.

FUNDA

Diğer İsimleri : Süpürgeotu, Süpürgeçalısı, Erica, Galluna vulgaris, Buruyere

Türkiye’de yetiştiği yerler : Trakya, Marmara ile Anadolu’nun hemen hemen bütün sahil bölgelerinde yetişir.
Faydaları :

İhtivâ ettiği “ericolin” isimli bir glikozit maddesi, idrar yolları taşlarına karşı idrar söktürücü olarak, sulu hülâsa halinde kullanılır.

Funda ayrıca, ishal ve böbrek tasları tedavisinde kullanılır.
Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi çiban ve egzamada faydalıdır.
Anne sütünü artırır.
Lapası ağrıları keser.
Yağ yakımı için de kullanıldığı bilinmektedir.

BİBERİYE

Biberiye cilt bakımında kullanırsa antibakteriyel özelliği ile derinin mikroplardan arınmasını sağlar. Bunun yanında saç bakımı için kullanıldığında saç diplerini güçlendirerek köklerin daha sağlıklı olmasını sağlar. İdrar yolu enfeksiyonu için sıkça önerilen biberiye, idrar ve iltihap sökücü özelliğe sahiptir. Bununla beraber sindirimi kolaylaştıran hazmı destekleyen bir yapısı vardır.

Biberiyenin en sık kullanıldığı alanlardan biri de astımdır.

Astım hastalığı ya da nefes darlığı bitki sayesinde biraz hafifleyebilir Sarılık ve romatizma hastalıkları tarafından biberiye yağı sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca migren, hafıza sorunu ve çeşitli ağrılar için de önerilen bir bitkidir.
Kanserden önlediği ve metabolizma hızlandırmaya yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

Sindirim sistemine iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Zaten bağışıklık sistemini güçlendirmesi, birçok hastalığa karşı koruma sağladığı anlamına gelmektedir. Genel olarak bakıldığında kullanımında herhangi bir sakınca görülmeyen biberiye, sağlığı tehdit edecek içeriğe sahip değildir. Biberiye özellikle hamilelik ve emzirme süreçlerinde önerilmeyen bitkiler arasındadır. Bu yüzden bu süreçte kullanılmaması gerekir. Bir de epilepsi ve yüksek tansiyon hastalığı olan bireylerin biberiye kullanımı konusunda doktora danışmalarında yarar bulunmaktadır. Bu, bitkinin zararlı olmasından dolayı değil hastanın hassas olmasından kaynaklanan özel bir durumdur

YEŞİL ÇAY

Yeşil çayın en çok kansere karşı önleyici etkisi dikkate alınmış ve araştırılmıştır. Güçlü antioksidanları sayesinde bunu yapabilmesi mümkündür. Ancak unutulmamalı ki yeşil çay kullanımı ile ilgili araştırmalar çoğunlukla yeşil çayı günlük tüketen Asya ülkelerinde yapılmaktadır. Bütün bilim çevrelerinin ortak düşünceye sahip olduğu nokta ise yeşil çayın güçlü bir antioksidan etkisine sahip olduğudur. Bu etkiler çeşitli hastalıklara karşı koruyucu, yayılmayı önleyici ve destekleyici tedavide etkili olmaktadır.

Metabolizmayı hızlandıran yeşil çay yağ yakımı konusunda oldukça yardımcı bir bitkidir. Antioksidanlarıyla yağların parçalanmasını sağlarken; birikmesini de engellemektedir. Özellikle bel bölgesindeki yağlanmalar üzerinde etkilidir. Ancak sadece yeşil çay tüketmek zayıflamak için yeterli olmayacaktır. Beslenmeye dikkat etmek ve egzersizle bunu desteklemek gerekir.

Hipertansiyon ile yeşil çay: Böbrek tarafından salgılanan ve yüksek tansiyon sorununun ana sebeplerinden olan anjiyotensin enziminin etkilerini, yeşil çay hafifletebilmektedir. Bununla beraber kan basıncı normal seviyede seyrettiğinden kalp krizi ve ani inme riskini de düzenli olarak tüketilen yeşil çay ile engellemek mümkündür.
Yeşil çayın yüksek antioksidanı: İçinde bulunan, kateşin isimli güçlü antioksidanlar, DNA hasarı, kan pıhtılaşması, kanser gibi ciddi hastalıklardan korunmak amacıyla serbest radikallerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır.
Kolesterol ile yeşil çay: Damar tıkanıklığına sebebiyet veren kötü kolesterol LDL’nin birikmesini engelleyen yeşil çay bunun yanında tromboz diye bilinen anormal kan pıhtılaşmalarının neden olduğu damar tıkanıklığını da önleyebilir.

HİBİSKUS

Doğada yetişen pek çok bitki gibi hibiskus bitkisinin de sayılamayacak kadar çok faydası bulunmaktadır. Bu bitkinin genel faydalarına bakıldığında kan şekerini düzenleyici ve kan basıncını dengeleyici özellikleri dikkat çekmektedir. Bu faydaları sayesinde şeker ve tansiyon gibi hastalıklara karşı hibiskus bitkisi ile savaş açmak mümkündür. Antibakteriyel özelliği sayesinde enfeksiyona ve soğuk algınlığına bağlı hastalıkları da hibiskus çayı ile yenmek mümkündür.

Çay olarak tüketilmesinin yanında çeşitli hastalıklara karşı farklı hibiskus bitkisi kürleri de bulunmaktadır. Böbreklerde oluşmuş olan iltihaplanma ya da kireçlenme gibi elzem hastalıklar için bu çayın faydalarından mutlaka yararlanılmalıdır. Demir ve C vitamini bakımından oldukça yüksek değere sahip olan hibiskus, bağışıklığın kuvvetlenmesi için eşsiz bir bitkidir. Bilhassa mide kanserine olan olumlu etkisinin keşfedilmesi ile birçok kanser türünde de bu bitkiden yararlanılması tavsiye edilmektedir. İdrar söktürücüdür. Sindirime iyi geldiğinden hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunlarda faydalıdır.

AVOKADO

Küçük bir meyve olmasına karşın faydaları kendinden büyük olan avokadonun başlıca faydaları arasında, kalp sağlığını koruyor olması gelmektedir. Sonrasında bağışıklık sistemine olan olumlu etkisi, tüketenlerin daha dinç ve sağlıklı olmalarını sağlamaktadır. Protein ve pek çok mineral bakımından zengin olan tropikal meyve, gebelerin ve çocukların beslenmelerine artı değer kazandırmaktadır. İçeriğinde bulunan yoğun demir vitamini sayesinde kansızlık sorunu ortadan kalkar. Tansiyon ve kolesterolün dengelenmesinde oldukça etkili olmakta ve üreme fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Çeşitli cilt hastalıklarını içeriden tedavi edici özelliğinin yanı sıra, cilt maskesi olarak düzenli uygulandığında cildin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlamaktadır.

KİRAZ SAPI

Kurutulmuş kiraz sapının faydaları kısaca şu şekildedir; Kiraz sapı; bakiye idrara neden olan prostat hipertofisine karşı, bayanların regl dönemlerindeki ödem artışına karşı, toksin atıcı olarak, dolaşım bozukluğuna karşı, mesanenin boyun obstrüksiyonlarından dolayı idrar yapma zorluğuna karşı faydaları olan bir bitkidir.
Kurutulmuş kiraz sapının kendine özgü basit bir kimyasal yapısı ve mükemmel bir biyokimyası vardır. Karmaşık olmayan, düzenli ve belirgin bir selülozik yapıya sahiptir. İçerdiği etkin maddelerin azlığı ve bağımsızlığı onu tedavi amaçlı kullandığınız takdirde çok güçlü kılmaktadır.

Kirazın tuz dengesini olumsuz etkilemeden vücuttan su atması bilinen en genel özelliğidir. Vücuttan hem su atar hem de kanı sulandırır. Damarlarımızın dostudur.

Bu sayede kalbin daha rahat çalışmasını sağlar. Bu özellik meyvelerde çok ender görülen bir özelliktir. Damarların içten yağlanmaslna karşı önleyici gücü oldukça kuwetlidir.

Sabahları aç karnına tüketilecek bir avuç-kiraz kötü huylu kolestrolün olumsuz etkisine karşı gün boyu adeta bir kalkan oluşturur. Triglyseridin ve kolestrolün düşürülmesinde ve dengelenmesinde etkilidir

MISIR PÜSKÜLÜ

Doğal bir potasyum ve K vitamini kaynağı olan mısır püskülü faydaları şöyledir:

Prostat iltihabına yarar sağlar.
Böbrek iltihabına iyi gelmesinin yanında böbreklerdeki taşların düşürülmesine de yardım eder.
Yüksek tansiyona iyi gelerek, tansiyonu dengelemesi de mısır püskülü çayının faydaları arasındadır.
Diyabet yani şeker hastalığınız mı var? Bu şifalı ve her yerde bulunabilen bitki sayesinde şifa bulabilirsiniz.
Yüksek kolesterole iyi gelir, kolesterolü dengeler.
Sürekli yorgun olmaktan yorgunluktan mı yakınıyorsunuz? Yorgunluğu gideren mısır püskülü çayı aynı zamanda sizi dinlendirir.
Anti depresan özelliği de vardır, depresyona iyi gelir.
Romatizma ve kemik ağrılarına yarar sağlar. Kemikleriniz ağrıyorsa bu şifalı bitkiyi kullanabilirsiniz.
Gut hastalığına fayda sağlaması da mısır püskülü çayı yararları arasındadır.

METABOLİZMA HIZINA ETKİSİ BÜYÜK!

Mısır püskülünün bir faydası da yağ yakımına olan etkisidir. Vücuttaki yağların kolay yakılmasına yardım ederek formagirmenize büyük destek olacaktır.

KETEN TOHUMU

Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Mide ve bağırsaktaki zarın temizlenmesini sağlar. Böylece buralarda oluşabilecek iltihaplanmaların önüne geçer.

Şişerek bağırsakları doldurduğundan dolayı, hemoroid rahatsızlığına iyi gelen bir bitkidir.
İçeriğindeki Omega 3 yağ asitleri sayesinde cildin kurumasını önler ve cilde doğal bir parlaklık kazandırır.
Kan şekerinin ve kan basıncısının düzenlenmesine yardımcı bir maddedir. Tansiyon hastalarının ya da şeker hastalarının düzenli olarak kullanması durumunda etkisini göstermektedir.

Beyinsel faaliyetlerde zindelik kazandırır. Özellikle de unutkanlık konusunda çok etkilidir. Çünkü unutkanlığın en temel nedenlerinden B12 vitamini eksikliğini giderebilmektedir. Vejetaryen olan ve et yemeyen kişilerde B12 eksikliği görülme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle bu kişiler keten tohumu tüketebilirler.

Metabolizma hızını arttırma konusunda oldukça etkilidir. Tohum içeriğindeki sağlıklı yağlar, vücuttaki zararlı yağların yok edilmesi için yardımcı olur. Ayrıca tokluk hissi vererek sürekli yemek yeme ihtiyacını bastırır.
İçeriğinde Omega 2 bulunması, hücre yapısındaki akışkanlığa iyi gelmektedir. Bu nedenle iç organların ve derinin etkilendiği hastalıkların hemen hepsine iyi gelir.

ASPİR

Aspir bitkisinde linoleik asit ve omega gibi birçok yağ asitleri bulunur.

Aspir yağı vücudun dengesini korumakla kalmayıp, kolesterol rahatsızlığı için de yardımcı oluyor. Kolesterolü dengede tutarak oluşabilecek olan kalp krizini ve felcini önlüyor.

Omega 6 yağ asidi içerdiğinden, diyabet rahatsızlığında çok etkilidir. Tamamen kan şekerini dengeleyerek oluşabilecek diyabetik rahatsızlığı ortadan kaldırıyor. Aspir yağı şeker hastaları ya da yakalanma oranı yüksek olan kişiler tarafından kullanılabilir.

Aspir yağı, nefes almakta zorluk çeken kişilere yardımcı olurken, öksürüğe de çok iyi gelmekte ve etkili balgam söktürücü görevini üstlenmektedir.

Sindirim ve boşaltım sistemlerine sağladığı fayda ile kabızlık sorununu çözüyor.
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve kişilerin hastalığa karşı dirençli olmasını sağlıyor.
Kadınlarda oluşan regl dönemi gecikmeleri gibi adet düzensizliklerini dengeye sokuyor.
Sağlıklı yağ yakımı konusunda işe yarıyor.
Aspir yağı, saç uzatmasında ve ciltte oluşan lekelerde de kullanılabiliyor.
Romatizma ağrılarının hafiflemesine yardımcı oluyor.
Doğum sonrası oluşan cilt çatlaklarının geçmesine yardımcı oluyor.
Meme ve prostat gibi kanserlerde önleyici etkisi bulunuyor.
Yaşlanmayı geciktiriyor.
Metabolizmayı artıyor.

Afrodizyak etkisi olduğundan, cinsel isteği artırıyor.

GİNSENG

Bitkinin kökleri bulantı, kusma, hazımsızlık, ishal gibi sindirim sistemi sorunlarına faydalı olmaktadır. Bunun dışında stresle başa çıkmak konusunda oldukça başarılıdır. Bitki ayrıca yorgunluk, şeker hastalığı, jinjivit gibi diş eti hastalıklarında da faydalıdır. Afrodizyak etkisi ile cinsel performansı artırmaktadır. Aynı zamanda üreme hormonlarının üretimine de katkı sağlar.

Bitkinin fiziksel faydalar dışında sinirlilik, depresyon gibi psikolojik anlamda faydaları da bulunmaktadır. Bitki doğru kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır ve hafızaya da iyi gelir. Kolesterolü düşürür, gözlere parlaklık ve canlılık verir, vücudu dinlendirir. Günlük hayatta ginseng kullanımına yer açılırsa ve düzenli kullanılırsa; bitki kansere karşı koruyucu olabilmektedir. Adet düzensizliklerini giderir ve doğum sırasında yaşanan sancıları hafifletir. Ancak bunun için mutlaka ve mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

REZENE

Rezene bitkisi, herhangi bir şikâyet hissedilmeksizin C ve B vitaminleri ile magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini barındırmasından ötürü vücudu güçlendirmek amacıyla kullanılabilir. C vitamini bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve kemik yapısının sağlamlaşmasında etkili olan, antioksidan özelliği bulunan bir vitamindir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında, sindirim zorluğunda, bağırsak parazitlerinde, göz hastalıklarında tedavi amacıyla kullanılmaktadır.

Rezene bitkisi ile hazırlanan çayın, adet döngülerini düzene soktuğunu ve adet dönemi sancılarını hafiflettiği belirlenmiştir. Dismenore rahatsızlığı bulunanların bulantı, kusma ve baş ağrısı gibi şikâyetlerini hafifletmek amacıyla da kullanılmıştır. Rrezene tohumu tüketmek nefesin tazelenmesini ve ağız kokusunun giderilmesini sağlar.  Emziren kadınlar kendilerindeki ve bebeklerindeki gaz şikâyetlerini azaltması sebebiyle ara ara kullanabilirler. Antioksidan özelliği sayesinde toksinlerin vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur. Bununla beraber vücudu ödemden de kurtarır. Kullanan kişilerce diş ve kemik ağrılarının hafifletilmesini sağladığı söylenmiştir.

ANASON

Midenin güçlenmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Solunum yolu problemlerine ya da mide hastalıklarına bağlı olarak görülen öksürüğün dindirilmesinde etkilidir. Hazımsızlık, gaz sancısı gibi problemlerde gaz söktürücü ve rahatlatıcı etkisi vardır. Uykusuzluk problemlerinde rahatlatıcı etkisi bulunur. Rahatlatıcı etkisi sayesinde sinirleri de sakinleştirdiği bilinir. Emziren bayanlarda anne sütünü artıran etkisi olduğu bilinmektedir. Kusma ve ishal gibi şikâyetleri hafiflettiği tespit edilmiştir.

Beyin yorgunluğunun giderilerek beynin daha sağlıklı şekilde çalışmasına ve gelişmesine yardımcı olur. Etkili maddeleriyle iyi balgam söktürücü bitkilerdendir.

MAYDANOZ KURUSU

Vücutta zamanla biriken ödem şişkinliğe ve çeşitli sorunlara yol açmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için maydanoz en etkili doğal yöntemlerden biridir. Cilt sağlığı için son derece faydalı bir bitki olan maydanoz, erken kırışmayı önleyici etkiye sahiptir. Aynı zamanda düzenli olarak tüketilen maydanozun selüliti giderici yararı da vardır C vitamini bakımından oldukça zengin bir bitki olmasından dolayı bağışıklık sistemi artı olarak güçlenirken, kış aylarında soğuk algınlığına daha az yakalanılmaktadır.

Böbreklerde oluşan kum ve taşların düşmesinde etkili olan maydanoz, aynı zamanda diğer böbrek hastalıklarının önlenmesi ve tedavisinde de uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir

LİMON

Mide dostu olan limon, sindirim sistemine sağladığı yararlar sayesinde, kabızlık ve hazımsızlık sorunu çekenler için en önemli şifa kaynağıdır. Küçük yaşlarda sık sık ateşlenen çocukların rahatlamalarını ve ferahlamalarını sağlar.

Diş sağlığı için de yeri ayrı olan limon, limon suyu ile gargara yapıldığında diş eti hastalıkları ve diş ağrılarının önüne geçmede etkilidir. Bunlardan başka yüksek tansiyon, obezite, yanık, ateş, boğaz enfeksiyonları tedavisinde limondan faydalanılabilir. Tırnakları ve dişleri beyazlatma, saç derisini güçlendirme gibi durumlarda da limon etkili sonuçlar vermektedir.

TARÇIN

Tarçının Sağlığa Faydaları
Tarçının doğru tüketildiği zaman birçok hastalığı tedavi etme özelliği vardır. Özellikle enfeksiyondan kaynaklanan hastalıklar için önemli şifa kaynağıdır. Bunun dışında önemli hastalıklar için ciddi bir kalkan görevi görür ve vücudun hastalıklarla mücadelesi için metabolizmayı güçlendirir.

Kan Şekerini Dengeler: Birçok araştırma tarçının insülin direncini arttırdığını ve böylece kan şekerini dengelediğini ortaya koymuştur. Bu yüzden diyabet hastaları tarafından çok sık kullanılır.

Maya Enfeksiyonlarına Karşı Şifadır: Tarçının mantar , maya enfeksiyonlarını durduran inanılmaz bir yeteneği vardır. Tarçının bu özelliğini sağlayan şey ise içerisinde zengin miktarda içerdiği uçucu yağlardır. Bunun yanında tarçın yağının da enfeksiyon hastalıklarıyla savaşma noktasında özelliği bilinir.

TOZ BEYAZ ÇAY

Faydaları ile yeşil çayı bile geride bırakan beyaz çay, cilt güzelliğinden sağlığa kadar pek çok konuda etkisi yüksek olan bir içecek türüdür. Bağışıklık sistemine sağladığı katkı ile özellikle kanserden koruması, çağımızda sıkça görülen kanser vakalarının daha az görülmesini sağlayıcı faydası ile de öne çıkmaktadır. Kolesterol ve hipertansiyon hastalarının kullanması gereken bir çay olarak önerilmektedir. Vücutta bulunan virüs ve bakterilerin etkili bir şekilde yok edilmesini sağlar.

Cilt hücrelerinin tazelenmesini sağlayan beyaz çay ile pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Ayrıca cilt sarkmalarının ve kırışıklıklarının da önüne geçme konusunda etkilidir. C ve K vitaminleri bakımından zengin bir çay olması, güçlü bir bünyeye sahip olmayı mümkün hale getirmektedir.

KUŞBURNU

Vücuttaki ödem ve iltihabın dışarı atılmasında etkili olan kuşburnu çayının düzenli bir şekilde tüketilmesi ile pek çok hastalığa karşı koruma sağlanabilir. Özellikle içeriğindeki yüksek oranda C vitamini,soğuk algınlığı ve gribe karşı dayanıklı bir bünyeye sahip olmaya neden olmaktadır.

Yaygın ve kronik özellikteki kolesterol hastalığını kuşburnu ile kontrol altına almak mümkündür. Antioksidan özelliğinin yüksek düzeyde olmasından dolayı, kanserle mücadeleden birçok hasta için kuşburnu tüketilmesi önerilmektedir. Aynı zamanda kuşburnu tüketmeyi alışkanlık haline getirmek, kansere karşı güçlü bir bedene sahip olmayı mümkün kılacaktır.

Böbreklerde meydana gelen çeşitli hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için kuşburnu tam bir şifa deposudur. İçeriğinde bulunan pektin ve diğer faydalı asitler böbrek sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için oldukça önemli bir yere sahip olan C vitamininin kuşburnu bitkisinde bol miktarda bulunması, kuşburnu tüketerek güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaya olanak tanımaktadır.